Najprzydatniejsze narzędzia ogrodnicze

11-09-2017

Odwiedzając sklep ogrodniczy i wybierając narzędzia ogrodowe nie zapominaj, że narzędzia takie jak szpadel musisz dobierać do swojego wzrostu. Szpadel powinien sięgać do pasa ogrodnika i nie powinien ważyć więcej niż dwa kilogramy. Komfort pracy w ogrodzie jest ekstremalnie ważny, dlatego zanim kupisz jakiekolwiek sprzęty, bądź pewien, że dobrze Ci się je trzyma w ręku (i nie są za ciężkie) i dobrze Ci się z nimi pracuje.

O czym powinieneś pamiętać jeśli mowa o zapewnieniu sobie bezpieczeństwa w czasie pracowania w ogrodzie? Podczas kupowania narzędzi do ogrodu nie zapominaj o sprzęcie ochronnym. Wytrzymałe i komfortowe rękawice to podstawa. Jeżeli zamierzasz dużo pracować na słońcu, niezbędna jest także czapka lub kapelusz z dużym rondem lub z daszkiem. Trzecia sprawa, pamiętaj o podkładce pod kolana jeśli będziesz pracował na kolanach.

Aby dobrze doglądać swój ogród, z pewnością potrzebne Ci będą narzędzia ogrodnicze dobrej jakości. Oszczędzanie na narzędziach ogrodowych nie jest rozsądnym pomysłem, bo popsucie się narzędzi takich jak szpadel czy sekator podczas korzystania z nich może być niebezpieczne. Zawsze wybieraj produkty wiodących firm, a najlepiej przed nabyciem narzędzi do ogrodu zapytaj o radę albo sprzedawcę albo znajomego ogrodnika.

Jakie narzędzia do ogrodu powinien mieć każdy ogrodnik? Po pierwsze, musisz zakupić dobrą łopatę i wygodny szpadel. Sporo regularnych obowiązków ogrodnika-amatora to przekopywanie ogrodu. Druga kwestia – komfortowe nożyce i sekator. Przycinanie kwiatów to jedno z głównych zajęć ogrodnika i dobry sprzęt jest tu niezbędny. Trzecia kwestia – kosiarka. Jeżeli masz trawnik, dobra kosiarka jest koniecznością.

Podstawowe narzędzia do ogrodu to przede wszystkim szpadel, widły, grabie oraz sekator i motyka. Najbardziej użytecznym narzędziem jest szpadel, który można wykorzystać między innymi do przekopywania ogrodu oraz siewu i przesadzania roślin. Równie przydatne są widły i grabie, które ułatwiają przekopywanie i wyrównywanie gleby. Motyka jest użyteczna w odchwaszczaniu, a sekator ułatwia przycinanie kwiatów.
Polecamy: akcesoria do chrztu.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.