Biała herbata podstawowe informacje

27-07-2017

Biała herbata od innych herbat różni się przede wszystkim swoimi właściwościami. Zawarte w niej liczne ilości antyoksydantów sprawiają, że niesamowicie wpływa ona na wzmocnienie układu immunologicznego organizmu człowieka. Jej regularne picie przyczynia się do poczucia się w pełni zdrowym człowiekiem.Białą herbatę można zaparzać trzykrotnie, a jej wytrawni degustatorzy twierdzą, że najlepszy napar pochodzi z drugiego zaparzania. Do przygotowania z niej naparu używa się wody o temperaturze 85 °C. Pąki białej herbaty wraz z małymi dwoma lub trzema listami parzy się przez okres od 5 do 7 min. Tak przygotowany napar wydobywa z herbaty jej subtelny i delikatny smak oraz przepiękną szaro słomkową barwę naparu.

Regularne jej zażywanie poprawia koncentrację, dzięki czemu człowiek potrafi bardziej skupić się, a problemy, które wcześniej wydawały się nie do rozwiązania rozwiązuje z łatwością. Biała herbata to przede wszystkim ogromne złoże substancji spowalniających działanie wolnych rodników, czyli polifenoli. W swoim składzie zawiera ona aż 47%, co plasuje ją na pierwszym miejscu w rankingu środków zatrzymujących młodość. Dzięki polifenolom na skórze człowieka redukują się zmarszczy, na co szczególną uwagę zwracają kobiety. Używają one, zatem wszelkich specyfików, które w swoim składzie zawierają białą herbatę. Znalazła ona, bowiem ogromne zastosowanie w kosmetologii i przetwórstwie drogeryjnym.

Wygląd białej herbaty może zadziwiać, ponieważ wygląda ona jak małe pąki otoczone białymi, cienkimi nitkami. Wygląd ten spowodowany jest wczesnym zbiorem odbywającym się zaraz na początku wiosny. Wówczas to jej pąki nie są jeszcze rozkwitnięte, co wzbogaca smak herbaty i jej właściwości. Po zbiorze herbatę poddaje się jedynie procesowi więdnięcia i suszenia. Chroni się ją przed fermentacją, która doprowadziłaby do pogorszenia jakości herbaty. Jej pąki niekiedy trudne są do zdobycia, ponieważ cały proces jej porostu i produkcji jest ciężką pracą wielu ludzi. Mówi się nawet, iż produkcja białej herbaty jest produkcją limitowaną. Przedkłada się to zwłaszcza na jej cenę, albowiem należy ona do najdroższych herbat świata.
Polecamy: świece do chrztu.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.